0

Ρεπορτάζ:   Κωνσταντίνου Σταμπούλη

Χθες Παρασκευή 18 Μαρτίου η ομάδα μας των Βετεράνων ποδοσφαιριστών Πάτμου σε φιλικό αγώνα που έδωσε στο γήπεδο της Νίκαιας (Προοδευτικής) στην Αθήνα με την αντίστοιχη της Μικτής Πειραιά, νίκησε με 2-1.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο κατόρθωσε να κλείσει το κέντρο και με ξαφνικές αντεπιθέσεις σε κάθετες μπαλιές του Αρχοντούλη στον Μ.Κάβουρα να προηγηθεί 2-0 (και τα δύο γκόλ του Κάβουρα).

Ατυχήσαμε όμως να ''χάσουμε΄΄ τον Αρχοντούλη 5 λεπτά πριν τελειώσει το ημίχρονο με θλάση.

Η αναγκαστική αλλαγή έγινε με τον Ν. Γρύλλη στην θέση του .

Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλη ομάδα που έκανε 5 αλλαγές και με αποδυναμωμένη την επίθεση της ομάδας μας αφού η μοναδική αλλαγή που είχε , ήταν μία και έγινε στο 50΄ (βγήκε ο Α. Ταυρής και μπήκε ο γράφων).

Να σημειωθεί ότι τα ημίχρονα ήταν 35 λεπτών.
,
Με αυτές τις συνθήκες όντας η κούραση είχε έρθει φυσιολογικά η Μικτή Πειραιά κατόρθωσε να μειώσει το σκορ 2 λεπτά πριν το φινάλε.

Όλοι οι Πάτμιοι βετεράνοι έπαιξαν πολύ καλή μπάλα ιδίως στο πρώτο ημίχρονο που πέτυχαν και τα δύο γκολ της νίκης.

Μετά το παιχνίδι το Δ.Σ. της ομάδας της Μικτής Πειραιά μας δεξιώθηκε στην ΑΓΙΑ ΒΑΡΒΑΡΑ  στο εστιατόριο Φοίνικας. Δόθηκε δε η υπόσχεση από τον πρόεδρο κ. Τσίρμπα, ότι και αυτοί με την σειρά τους θα έρθουν στην Πάτμο και θα ανταποδώσουν την επίσκεψη.

Τέλος, εκ μέρους της διοίκησης των Βετεράνων Πάτμου ευχαριστώ τους ''αντιπάλους'' μας για την άψογη φιλοξενία.

Αξίζει να σημειωθεί ότι έγιναν ανταλλαγές αναμνηστικών.

Η ομάδα της Μικτής Πειραιά μας τίμησε με αναμνηστική πλακέτα.

Οι αποστολές και συνθέσεις των ομάδων:

ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ Μικτή Πειραιά: ΜΠΑΧΑΤΟΥΡΑΣ-ΤΣΕΒΡΕΤΖΗΣ-ΣΚΛΑΒΟΣ-ΤΙΡΛΗΣ-ΚΟΤΣΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ-ΚΟΥΜΕΝΤΑΚΟΣ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΑΓΙΑΤΗΣ-ΠΑΠΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ-ΜΠΑΚΑΣ-ΞΙΝΟΔΟΡΟΣ-ΔΙΜΟΓΛΟΥ-ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ-ΜΑΚΡΙΓΙΑΝΕΛΛΗΣ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ-ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ-ΜΑΥΡΟΙΔΗΣ-ΛΙΓΝΟΣ-ΚΟΝΤΡΑΦΟΥΡΗΣ-ΚΑΝΕΡΗΣ-ΣΑΜΠΑΝΗΣ

Βετεράνοι Πάτμου : ΚΛΕΟΥΔΗΣ-ΛΟΥΛΟΥΔΙΑΣ-ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ-ΣΚΕΜΠΕΣ Ε.-ΓΡΥΛΛΗΣ Χ.-ΓΡΥΛΛΗΣ Π.Χ.-ΧΡΥΛΛΗΣ Ν.-ΤΑΥΡΗΣ-