0

ΓΡΑΦΕΙ Ο ΤΑΚΗΣ ΠΑΪΠΕΤΗΣ

Ζευγάρωσε τις νίκες της η Δραπετσώνα μετά το ρεπό της την προηγούμενη βδομάδα σε ένα μάτς άγριας ομορφιάς που τα είχε όλα.

Δύναμη πάθος κίτρινες κάρτες και μία κόκκινη για τη Δραπετσώνα.

Η ομάδα μας μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και έχασε τη πρώτη ευκαιρία με το Μπαζίνα Κ. όταν σε μια κόντρα, βρέθηκε μόνος ,αλλά το πλασέ που επιχείρησε έδιωξε με υπερένταση ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

Η υπεροχή της Δραπετσώνας καρποφόρησε λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου,όταν σε φάση που βγήκε από πίσω ο Κοτζαπαναγιώτης πάσαρε στον ξεμαρκάριστο Μπαζίνα Κ.και αυτός με εξαιρετικό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δύχτια γράφοντας το 1-0.

Στο 55΄λεπτό του παιχνιδιού ο Καραμάνης είδε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή Χειμαριώτη όταν σε σκληρό φάουλ που του έγινε από πίσω ανταπέδωσε και μοιραία πήρε το δρόμο για τα αποδυτήρια,ενώ είδε την κίτρινη κάρτα ο παίχτης της αντίπαλης ομάδας Σαμπάνης Π.Η γηπεδούχος μπορούσε να σκοράρει μία με το Κρητικό στο 60΄ και μια με το Μπαζίνα Κ.στο 68' όμως και στις δύο περιπτώσεις ο τερματοφύλακας έδιωξε σε κόρνερ.

Δίκαιο το αποτέλεσμα και πολύ καλός ο διαιτητής του αγώνα κύριος Χειμαριώτης.